Üks pilt on väärt tuhandet sõna, aga vahest üks laul ütleb seda paremini...

A picture is worth a thousand words, but sometimes a song says it best...

Wednesday, May 23, 2012

Tänane lõunasöök - raklett

Otsustasin selle toidu auks pühendada postituse. See toit on seda väärt. See pidi olema Šveitsi delikatess. Väga populaarne ka Prantsusmaal. Tegu rohkem seltskonna üritusega kui söömisega (kuigi kõhu sai nii täis, et siiamaani ,6 tundi hiljem,ei taha midagi süüa).
Kuigi algselt tehti rakletti kaminatulel, kohtab tänapäeval enamasti portsjonpannikestega aparaate. Juust lõigatakse viiludeks või kuubikuteks ning lükatakse aparaadi alla sulama. Kui juust on sulanud, kaabitakse see kiiresti puulabidakesega keedetud kartulile. Kartuli asemel võib süüa rooga näiteks leiva või saiaga. Lisandiks pakutakse eri sorti sinke ja vorste, delikatesskurke ning kastmeid. Rakleti õnnestumises on kõige tähtsam juust – et see hästi sulaks, peab juust olema suure rasvasisaldusega ning selleks on neil poes saadaval spetsiaalne rakletti juust.
Selleks et saada tõelist maitseelamust, siis tuleb järgida mõningaid reegleid. Näiteks juustu ei või ilma kartulita süüa, vaid alati tuleb võtta tükike kartulit, siis juustu ja selle kõrvale võib hammustada suitsusinki, marineeritud sibulat või -kurki või lihtsalt salatit (see oli meie tänane valik).

1 comment:

Anonymous said...

Raklett juustu Eesti lettidelt ka leiab? Ja mis kõige parem asendus oleks?